VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Gayà, Neto i Lato po meczu

Michał Kosim, 28.08.2017; 22:19

Podsumowania widowiska na Bernabéu

Niedzielny pojedynek z Realem niewątpliwie był bardzo wymagający dla całego zespołu Valencii. Po spotkaniu swoimi pomeczowymi wnioskami podzielili się: Neto Murara, José Gayá oraz Toni Lato.

Lato:
„Jak powiedział trener, wiedzieliśmy jak mamy walczyć i zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że będziemy musieli mocno się starać, by mieć coś z meczu i spróbować go wygrać. Myślę, że stworzyliśmy ku temu kilka dobrych okazji i udowadniamy, że możemy konkurować przeciwko wielkim ekipom. Ciężko pracowaliśmy od początku przygotowań przedsezonowych i weszliśmy w sezon kontynuując tę pracę. Mamy poczucie wielkiej więzi i wszyscy dążymy w tym samym kierunku. Myślę, że jeśli będziemy konsekwentni, w tym roku dokonamy wielkich rzeczy”.

„Murillo i Kondogbia grali bardzo dobrze, bardzo pomogli zespołowi i dali mu od siebie wiele. Myślę, że zaaklimatyzowali się naprawdę dobrze. Obydwaj są świetnymi kolegami i bardzo dobrymi piłkarzami. Chciałbym im podziękować za pracę, jaką dziś wykonali, za ich starania, by wpasować się w zespół tak szybko, jak to możliwe oraz pogratulować im udanych występów”.

„Indywidualne kwestie są dla mnie najmniej istotne – tym, co liczy się najbardziej jest ciężka praca dla zespołu. Ten remis jest dobrym wynikiem, a teraz postaramy się wygrać w domowym pojedynku przeciwko Atlético Madryt”.

Gayà:
„Zespół dał z siebie wszystko – myślę, że wszyscy to widzieli. Od samego początku wyszliśmy z konkretnym planem gry, którego się trzymaliśmy: trzymać szczelnie defensywę, być zwartymi na boisku i uderzać w odpowiednim momencie”.

„Wiedzieliśmy, że musimy być zdyscyplinowani, szczególnie na początku, ale później oni strzelili bramkę. Zespół zareagował na to jednak bardzo dobrze i myślę, że na tak trudnym terenie to duże osiągnięcie; niewiele ekip wywozi stąd punkty. Możemy chodzić z wysoko podniesionym czołem, bowiem postawiliśmy trudne warunki”.

„Wiedzieliśmy, że na początku sezonu czeka nas seria trudnych spotkań, jednak wierzymy w pracę, którą wykonujemy z trenerem i uważam, że ma ona odzwierciedlenie na boisku. Musimy ją kontynuować, jesteśmy dopiero na początku drogi, ale trzeba iść naprzód z taką samą ambicją i entuzjazmem, a ten rok będzie udany”.

„Zarówno Murillo jak i Kondogbia zagrali bardzo dobre zawody. Pracowali bardzo ciężko – tak, jak cały zespół – więc jesteśmy zadowoleni z remisu, ale przed nami wciąż mnóstwo roboty do wykonania”.

„Na trybunach było wielu fanów – ten punkt jest także dla nich. Myślę, że podobał im się mecz, obydwa zespoły grały dobrze i to spotkanie mogło się podobać. Jesteśmy zadowoleni z naszej gry”.

Neto:
„Zbieranie punktów jest istotne. Mogliśmy wygrać przeciwko topowemu zespołowi. Drużyna grała bardzo dobrze. W ekipie panuje pozytywna atmosfera i wiedzieliśmy, że możemy tego dokonać. Jesteśmy konkurencyjnym zespołem, zdolnym do zrobienia wielkich rzeczy w tym sezonie. Teraz musimy iść dalej tą ścieżką”.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE
1. KilyVCF29.08.2017; 06:23
KilyVCFŻeby nie było tak cukierkowo,
4-minutowa kompilacja szans Benzemy w tym meczu jest zarówno śmieszna, jak i straszna.
Co najmniej o 75% za długa