VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Niepewna przyszłość Cancelo

Mateusz Styś, 06.08.2017; 20:59

Juventus zainteresowany Portugalczykiem

Przyszłość João Cancelo stanęła pod dużym znakiem zapytania. Wg niektórych źródeł 23-latek miał powiedzieć, że „jego czas na Mestalla dobiegł końca”. Marcelino natomiast nadal bardzo liczy na reprezentanta Portugalii w nowym sezonie.

„To świetny piłkarz, któremu brakuje sezonu na bardzo wysokim poziomie i wierzę, że to będzie ten nadchodzący” – to słowa trenera, który chce Cancelo w swoim składzie. Problem w tym, że Asturyjczyk chciałby go wystawiać na skrzydle, podczas gdy ten wolałby grać na swojej naturalnej pozycji, czyli bocznej obronie. Portugalczyk wie bowiem, że tylko w ten sposób będzie mógł liczyć na powołania do reprezentacji oraz pojechać na finały Mistrzostw Świata w Rosji.

Doniesieniom dziennikarzy zaprzecza jednak Marcelino, który zapewnia, że piłkarz nie dał mu żadnego sygnału, że nie chce grać na skrzydle.

W Valencii wiedzą, że Cancelo jest wartościowym aktywem dlatego klub nie zamierza sprzedawać zawodnika za mniej niż 25 mln €. Wg włoskich mediów Juventus jest zdeterminowany, żeby pozyskać piłkarza i gotowy wyłożyć taką kwotę. Konkretna oferta Włochów ma wpłynąć na początku tygodnia.

Cancelo przybył do Valencii w 2015 roku z Benfiki. Początkowo występował na Mestalla na zasadzie wypożyczenia, a następnie został wykupiony za 15 mln €. Portugalczyk do tej pory wystąpił w 90 meczach Nietoperzy, strzelając 4 gole i zaliczając 9 asyst.

Kategoria: Transfery | PlazaDeportiva / SuperDeporte skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE
1. LimaK07.08.2017; 01:10
Ponoć Juventus widzi w nim zastępcę Alves'a.
W sumie tam nauczyliby go bronić.
Jeśli jednak miałby zostać w Valencii to wolałbym by grał właśnie na skrzydle.

2. LimaK07.08.2017; 01:19
Podobno Garay również znalazł się w kręgu zainteresowań "Starej Damy". Moim zdaniem każdy z obrońców Juve prezentuje wyższy poziom od Argentyńczyka i nawet odejście Bonucciego nie powinno stanowić dla nich większego problemu.
Garay prawdopodobnie musiałby zadowolić się rolą rezerwowego.
3. grasiak07.08.2017; 16:46
grasiakDla jego kariery lepiej by było gdyby odszedł do Juve. Z drugiej strony u nas miałby pewne miejsce w składzie, a w Turynie walczyłby o miejsce w składzie z Lichstainerem lub Cuadrado. Mimo wszystko sprzedałbym, ale nie za mnij niż 30 mln euro.
4. KilyVCF08.08.2017; 03:19
KilyVCFJeśli damy go na skrzydło to może w krótkim czasie podwoić wartość. W defensywie potrafi niewiele więcej niż przewracający się Jordi Alba. Takich zawodników potrzeba w 2-3 klubach na świecie. Na pewno nie Juve, mimo że przeciwko nim prawie całe Serie A muruje