VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia vs. Osasuna — zapowiedź

Krystian Porębski, 07.05.2017; 14:27

Mecz w cieniu kluczowych decyzji

Lokalna prasa znów zupełnie przemilczała temat zbliżającego meczu. Valencia nie gra już o nic, a rywal jakim jest Osasuna, zdecydowanie nie rozgrzewa przed niedzielnym spotkaniem. Ważniejsze jest to, kto zostanie trenerem w kolejnym sezonie

Historycznie

Zaledwie dwukrotnie Valencia przegrywała z Osasuną na własnym stadionie. Porażki te miały miejsce w 1992 roku i w 2004. To wszystko mimo tego, że pierwszy raz ekipy zmierzyły się już w 1935 roku (2:1 na Mestalla) i od tego czasu zdążyły rozegrać między sobą 79 spotkań. Bilans 41 wygranych, 22 remisów i 16 porażek prezentuje się naprawdę okazale, zwłaszcza z takim rywalem.

W ostatnich 6 meczach ligowych przeciwko ekipie z Pampeluny, Valencia zdobyła aż 16 bramek, tracąc przy tym cztery gole. Warto jednak zaznaczyć, że wszystkie wpadały do siatki Nietoperzy w dwóch ostatnich meczach, z czego większość w ostatnim, zremisowanym 3:3 spotkaniu. Osasuna jest więc zazwyczaj dla Valencii rywalem bardzo wdzięcznym, lecz ostatnio zaczęła sprawiać nieco większe problemy… co przez pryzmat jej ostatnich wyników nie świadczy o ekipie z Mestalla najlepiej.

Ostatnia porażka Valencii w starciu ekipą z Nawarry miała miejsce na Reyno de Navarra, 1 maja 2011 roku. Wtedy to po samobójczym trafieniu Stankevičius Nietoperze przegrali 0:1.

Urok meczu o nic

Stawkę dzisiejszego meczu najlepiej niech podkreśli fakt, że w dzisiejszym spotkaniu nie zagra Toni Lato. Nie ma go nawet na ławce rezerwowych. Dlaczego? O tym już pisaliśmy, ale warto przypomnieć. Młody lewy obrońca został przygarnięty przez Curro Torresa, który potrzebuje go w walce o awans do Segunda División. Zapewne gdyby nie zwykła przyzwoitość, szacunek do kibiców, jak również sprawy proceduralne, w tym samym kierunku mógłby podążyć Carlos Soler.

To jest też najlepsza odpowiedź dla tych, którzy pytają dlaczego w końcówce straconego już sezonu nie gra więcej młodych, uzdolnionych zawodników, którzy mogliby zdobyć nieco doświadczenia, obycia w pierwszym zespole i to w sytuacji zupełnie bezstresowej. Frekwencja na meczach Mestallety i entuzjazm jaki budzą jej ostatnie występy, zdecydowanie pokazuje jak ważny jest sukces drużyny rezerw.

Tymczasem na Mestalla Valencia zmierzy się z Osasuną w meczu o pietruszkę. Przynajmniej dla samych drużyn, bo zawodnicy czy to jednej czy drugiej drużyny, będą walczyć o transfer, nowy kontrakt… Podobnie jak w ekipie Nietoperzy, w Pampelunie również zajdą po sezonie ogromne zmiany. Być może kibice Los Ches będą mieli okazję poznać bliżej swojego nowego napastnika? Sergio Leon jest wszakże w orbicie zainteresowań Valencii, zwłaszcza przez bardzo niską klauzulę zamieszczoną w kontrakcie.

Trudno silić się na słowa, że w dzisiejszym meczu ważna będzie walka, pokazanie się… Niektórzy być może faktycznie zagrają dla kibiców bądź Voro. Większość jednak i co do tego nie można mieć wątpliwości, zwłaszcza w takich przypadkach jak Cancelo, będzie walczyć po prostu o jak najciekawsze oferty od innych klubów. My życzymy powodzenia, bo przy szykowanej latem rewolucji, każdy eurocent będzie przydatny.

Przypominamy o tegorocznej edycji Forumowego Typera. Nagrody funduje sklep piłkarski ISS-sport oferujący oficjalne koszulki piłkarskie VCF.

Kategoria: Mecze | własne skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE
Nie ma żadnych komentarzy.