VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Vinícius walczy o pozostanie

Bartłomiej Płonka, 30.12.2016; 13:31

Prandelli oceni napastnika

Vinícius Araújo w najbliższych dniach będzie chciał przekonać do siebie Cesare Prandellego i sprawić, by Włoch zatrzymał go w zespole. Brazylijczyk po półtorarocznych tułaczkach na wypożyczeniu w środę wrócił do Valencii.

Dwa dni temu Valencia powróciła do treningów i przygotowuje się do spotkania z Celtą Vigo. Nową twarzą w zespole Prandellego był Vinícius Araújo, który powrócił do zespołu. To właśnie Brazylijczyk oraz Dani Parejo, który ma odejść z klubu przyciągali największą uwagę dziennikarzy zgromadzonych w Paternie.

Vinícius będzie chciał przekonać do siebie trenera, by ten pozostawił go w zespole. Snajper uważa, że nie dostał prawdziwej szansy na Mestalla (w sezonie 13/14 na boisku spędził łącznie 92 minuty) i ma sporo do udowodnienia. Trener będzie przyglądał się napastnikowi i wkrótce zadecyduje, jakie będą jego losy, chociaż kilka tygodni temu Suso Pitarch miał poinformować Araújo, że nie ma dla niego miejsca w zespole.

Przeszkodą może być brak paszportu UE. Gdyby zdecydowano się na pozostanie Viníciusa w zespole, a jednocześnie z klubu nie odeszliby Aderlan Santos i/lub Enzo Perez , to Los Ches nie będą mogli zatrudnić podczas okienka kolejnego piłkarza spoza UE.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE
1. Nevan30.12.2016; 13:52
NevanA ja pamiętam, jak po wejściu na boisko z jakimś Recreativo posłał świetną prostopadłą piłkę do Jonasa.

Nawet przemknęło mi przez myśl, że mogą być z niego ludzie, jak już zaaklimatyzuje się w Europie, choć w pamięci miałem przypadek Keirrisona. Też się nim interesowaliśmy, w czasach umiarkowanej świetności (naszej, nie jego).

I sam nie wiem co o nim teraz myśleć. Z jednej strony gra w takich tuzach jak Standard Liège go przerosła, a i w ojczyźnie nie był arcywybitnym snajperem. Z drugiej strony nie obserwowałem go na wypożyczeniach i nie wiem czy faktycznie dostał tam poważną szansę na grę.

Całkiem niedawno był przecież regularnie powoływany do reprezentacji Brazylii — w swojej kategorii wiekowej rzecz jasna. A przecież na niedobór piłkarzy, zwłaszcza w ataku, Brazylijczycy nie narzekają.

No i Otamendi też nie zbierał dobrych not na wypożyczeniu w Atlético Mineiro, a od czasów Ayali nie mieliśmy tak dobrego obrońcy jak Nico.

Piszę oczywiście z lekkim przymrużeniem oka — z Viniciusza raczej nic już nie będzie. Choć skoro mamy wydać 20M€ na wątpliwej jakości napastnika jakim jest Zaza, to zaczynam się zastanawiać czy nie warto w końcu Viniciuszowi dać poważnej szansy ;)
2. BartekVCF730.12.2016; 14:06
BartekVCF7Nevan, z Osasuną :)
3. siarka00730.12.2016; 17:10
Niech powalczy, może po raz pierwszy dostanie okazję się pokazać w VCF - jak się nie sprawdzi (jak Fede) to sprzedać i tyle. Talent miał niewątpliwy, trochę w głupim kierunku go wypożyczaliśmy, no ale życie to nie je bajka. No cóż, życzę mu żeby przekonał do siebie Prande... wróć, nowego trenera.
4. mattaj31.12.2016; 07:55
mattajNo już nie oceni :)