Podsumowanie meczów międzypaństwowych

Bartłomiej Płonka, 17.11.2016; 14:40

Jak grali „Nietoperze”?

Ostatnia w 2016 roku przerwa na reprezentacje za nami. Jak w spotkaniach swoich drużyn narodowych spisali się piłkarzeLos Ches?

Reprezentacja Hiszpanii U21 z trudem, ale wywalczyła przepustkę na Euro2017 rozgrywanego w Polsce. Podopieczni Alberta Celadesa rozegrali dwumecz barażowy z Austrią remisując z przeciwnikiem — 1:1 na wyjeździe oraz 0:0 u siebie i dzięki bramce zdobytej na terenie rywala wywalczyli awans. W obu meczach po 90 minut rozegrał José Gayà, a Munir El Haddadi wystąpił tylko w pierwszym pojedynku wchodząc z ławki w końcowych fragmentach.

Pozostałe reprezentacje, w których na grę liczyli piłkarze Valencii walczyły już o awans do Mundialu2018 w Rosji. W Europie o punkty rywalizowała Portugalia, która tym razem podejmowała Łotwę. Całe spotkanie rozegrał Joao Cancelo a nieco ponad godzinę na boisku spędził Nani. Mistrzowie Europy, choć z drobnymi problemami, to wygrali 4:1 i w tabeli grupy eliminacyjnej wyprzedza ich tylko Szwajcaria.

Przez Didiera Deschampsa do reprezentacji Francji awaryjnie dowołany został Eliaquim Mangala. Stoper jednak nie pojawił się na murawie ani w wygranym meczu o punkty ze Szwecją 2:1, ani w towarzyskim starciu z Wybrzeżem Kości Słoniowej, gdzie padł remis 0:0. Do narodowego zespołu Argentyny powrócił z kolei Enzo Perez. Pomocnik rozegrał połowę spotkania przeciwko Brazylii, gdzie jego zespół uległ rywalom 0:3. W drugim meczu Albicelestes w takich samych rozmiarach ograli Kolumbię, a kapitan Valencii na murawie zameldował się w 62. minucie.

W Afryce kolejne zwycięstwo zamatowała Tunezja, która z Aymenem Abdennourem w składzie pokonała Libię 1:0. Obrońca jest pewnym punktem obrony reprezentacji Henryka Kasperczaka i wydaje się, że w styczniu może liczyć na wyjazd związany z Pucharem Narodów Aryki. Tymczasem w Azji reprezentacja Australii tylko zremisowała z ostatnią w tabeli grupy Tajlandią 2:2 i straciła ważne punkty. Cały mecz rozegrał Matt Ryan.

Kategoria: Reprezentacje | wlasne skomentuj Skomentuj (4)