Wygrana z Nigeria All Stars

Bartłomiej Płonka, 11.08.2016; 01:57

Bramki Medrána i Rodrigo

Valencia w swoim przedostatnim sparingu pokonała Nigeria All Stars 2:1. Pierwszego gola strzelił Alvaro Medrán, ale potem rywale doprowadzili do remisu. Jednak na siedem minut przed końcem wygraną zapewnił Rodrigo.

Spotkanie rozgrywane w Alzirze miało charakter charytatywny, a jednocześnie było jednym z ostatnich sprawdzianów dla podopiecznych Pako Ayestarána przed sezonem. Valencia dobrze rozpoczęła mecz, co potwierdziła już w 10. minucie, gdy dobre dośrodkowanie Gayi wykorzystał Alvaro Medrán i strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

W następnych minutach spotkanie nie było porywającym widowiskiem i na murawie często zwyczajnie wiało nudą. Tymczasem drużyna z Afryki zdobyła bramkę wyrównującą po 30 minutach gry. Mathew Ryan zaliczył złe wyjście na przedpole bramki przy rzucie rożnym, co wykorzystali rywale, którzy za sprawą uderzenia Osadiaye doprowadzili do remisu.

Wiele wskazywało na to, że spotkanie zakończy się remisem, jednak w 83. minucie rozstrzygające trafienie zaliczył Rodrigo Moreno, który został obsłużony świetną piłką za linię obrony przez Medrána i wykorzystał swoją okazję. Ostatecznie Valencia wygrała cały mecz 2:1 i już w sobotę rozegra ostatni przedsezonowy mecz z Fiorentiną.

Valencia 2:1 (1:1) Nigeria All Stars

Gole: 1-0 Min. 10 Medrán 1-1 Min. 31 Osadiaye 2-1 Min. 83 Rodrigo Moreno

Skład Valencii: Ryan, Santos, Enzo Pérez, Alcácer, Parejo, Gayà, Cartabia, Medrán, Montoya, Mina, Abdennour oraz z ławki: Alves, Lato, Cancelo, Vezo, Carlos Soler, Bakkali, Orban, Rafa Mir, Rober y Rodrigo Moreno.

Kategoria: Mecze | wlasne skomentuj Skomentuj (3)