Zwycięstwo w Finlandii

Marcin Śliwnicki, 30.07.2016; 18:11

FC Ilves 1:4 Valencia CF

Bez żadnych problemów „Nietoperze” pokonały fińskie FC Ilves. Wynik Valencia miała już do przerwy, a mecz — choć odbywał się jako część obchodów jubileuszu zespołu z Tampere — nie przyniósł większych emocji.

Co ciekawe, był to pierwszy mecz Valencii na fińskiej ziemi. Gospodarze nie potrafili jednak nawiązać równorzędnej walki i to ekipa z Półwyspu Iberyjskiego wyjechała ze stadionu z tarczą. Od początku aktywni byli Aridai i Rodrigo, a ten pierwszy już w 10. minucie pokonał bramkarza Ilves. Na bramkę gospodarze próbowali szybko odpowiedzieć, jednak dwukrotnie dobrze interweniował Alves.

Chwilę później było już 2:0. Pięć minut po pierwszej bramce Los Ches wyprowadzili kontrę, a do siatki rywali trafił Paco Alcacer. Hiszpan wykończył świetną kombinację pomiędzy Perezem i Moreno. Rodrigo prezentował się nadzwyczaj dobrze, gdyż w 22. minucie wykorzystał podanie Aridaia, podwyższając prowadzenie i w zasadzie rozstrzygając mecz.

W drugiej połowie Pako Ayestarán zdecydował się na zmiany. Szansę dostali Nacho Vidal, Abdennour, Vezo, Gayà, Medrán, Santi Mina, Rafa Mir i Fede. Co ciekawe, znów zagrało trzech bramkarzy (wszyscy dostali po ok. 30 minut). Mimo roszad, Valencia dalej była zespołem wiodącym. W 58. minucie rzut karny podyktowany po faulu na nim samym wykorzystał Mina.

Finowie mieli w meczu jeden moment radości, gdy po błędzie Abdennoura honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Sentamu. Była to 64. minuta meczu i — przyznajmy — ostatnie warte odnotowania zdarzenie na stadionie w Tampere.

FC Ilves: Huuthanen, Antti, Aspegren, Milosavljevic, Matrone, Soisalo, Lari, Miettunen, Ayarna, Hilska, Ly, Heikki, Nieminen, Kujala, Korte, Hjelm, Sentamu, Siira, Diogo, Jaakko, Koskinen, Haukioja Kuusinen.

Valencia CF: Alves, Cancelo, Santos, Orban, Lato, Enzo Pérez, Eugeni, Carlos Soler, Rodrigo, Aridai, Paco Alcácer, Sivera, Nacho Vidal, Abdennour, Vezo, Gayà, Medrán, Santi Mina, Rafa Mir, Fede, Parejo, Ryan, Ayala

Kategoria: Mecze | ValenciaCF.com skomentuj Skomentuj (3)