Podsumowanie meczów międzypaństwowych

Bartłomiej Płonka, 01.04.2016; 15:18

Jak grali „Nietoperze”?

Podczas świąt Wielkanocnych przerwy nie mieli reprezentanci swoich krajów. Jak zaprezentowali się gracze Valencii?

W kadrze Vicente del Bosque znalazł się Paco Alcácer, który ma spore szanse, by pojechać na Euro we Francji. Teraz Hiszpanie w towarzyskich spotkaniach mierzyli się z Włochami i Rumunią. Napastnik Valencii w starciu z tymi pierwszymi otrzymał tylko ostatnie cztery minuty gry, ale już w drugim pojedynku zaliczył na boisku godzinę. Oba mecze zakończyły się remisami, odpowiednio 1:1 i 0:0, a Paco nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Reprezentacja Portugalii przed własną publicznością rozegrała dwa spotkania; z Bułgarią i Belgią. W pierwszym meczu gospodarze nieoczekiwanie przegrali 0:1, a na murawie nie pojawił się André Gomes. Pomocnik Los Ches otrzymał za to szansę kilka dni później, a Portugalia a wygrała 2:1. Co więcej, Gomes zaliczył asystę przy trafieniu Naniego, a boisko opuścił na kwadrans przed końcem.

Podobny los spotkał Shkodrana Mustafiego. Defensor walenckiego klubu z perspektywy ławki oglądał przegrane spotkanie Niemców z Anglią 2:3, ale kilka dni później rozegrał pełne 90 minut podczas potyczki z Włochami. Mistrzowie Świata nie dali szans rywalom gromiąc podopiecznych Antonio Conte 4:1.

Dwa spotkania w ramach eliminacji do Mundialu2016 rozegrała reprezentacja Brazylii, a Diego Alves w obu przypadkach znalazł się poza boiskiem. Canarinhos zremisowali z Urugwajem oraz Paragwajem i obecnie znajdują się na miejscach niedających awansu. Z kolei dwa pełne mecze rozegrał Matt Ryan. Jego Australia pokonała 7:0 Tadżykistan i 5:1 Jordanię, wobec czego pewnie awansowała do trzeciej rundy azjatyckich eliminacji Mundialu.

W Afryce rozgrywano spotkania eliminacyjne do Pucharu Narodów tego kontynentu. Cztery punkty w dwumeczu z Togo zainkasowała Tunezja, która najpierw wygrała 1:0 u siebie, a kilka dni później w wyjazdowym meczu zremisowała 0:0. W obu meczach wystąpił Aymen Abdennour. Tyle samo „oczek” zgromadziła Algieria, której dwukrotnym rywalem była Etiopia. Pierwsze spotkania zakończyło się zwycięstwem Algierczyków 7:1, a dwa gole strzelił Sofiane Feghouli. W rewanżu padł remis 3:3, ale skrzydłowy Valencii nie trafił do siatki.

W reprezentacji Hiszpanii U21 90 minut w towarzyskim meczu z Norwegią rozegrał Santi Mina. Jego zespół wygrał 1:0, ale to nie gracz Valencii trafił do siatki. Kilka dni wcześniej Mina nie wystąpił w przegranym 0:3 spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Europy z Chorwacją.

Kategoria: Reprezentacje | własne skomentuj Skomentuj (0)