Podsumowanie spotkań reprezentacyjnych

Kamil Guziak | Bartłomiej Płonka, 03.04.2015; 15:19

Jak grali „Nietoperze”?

Pierwszy raz w 2015 roku do walki o punkty w eliminacjach Euro2016 przystąpiły drużyny narodowe. Ponadto swoje spotkania towarzysko rozgrywały również zespoły spoza Starego Kontynentu. Jak w meczach swoich reprezentacji wypadli piłkarze Valencii?

Pełne 90 minut gry od Joachima Löwa w spotkaniu towarzyskim otrzymał Shkodran Mustafi. 22-latek tworzył linię defensywną wraz z Benedyktem Höwedesem oraz Holgierem Badstuberem, a jego Niemcy tylko zremisowały z niżej notowaną Austarlią 2:2. Bramki dla mistrzów świata zdobyli Marco Reus oraz w końcówce, ratując swój zespół od porażki, Lucas Podolski. Kilka dni później Mustafi obejrzał z ławki spotkanie eliminacyjne z Gruzją, a jego koledzy rozprawili się w Tibilisi z rywalami 2:0.

Czytaj również: Mustafi: „To mój najlepszy sezon w karierze”

Powołanie na dwa mecze reprezentacji Portugalii otrzymał także André Gomes. Najpierw prowadzona przez Fernando Santosa drużyna zmierzyła się z Serbią w ramach eliminacji Euro. Gomes całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych, a jego drużyna po golach Carvalho i Coentrão wygrała w stosunku 2:1. Dwa dni później Portugalia sensacyjnie uległa w meczu towarzyskim przed własną publicznością reprezentacji Wysp Zielonego Przylądka 0:2. André Gomes rozpoczął spotkanie w podstawowym, choć mocno rezerwowym składzie. Został zmieniony w 79. minucie przez André Almeidę.

Tymczasem po 90 minut od „Taty” Martino otrzymali Lucas Orban i Nicolás Otamendi. Ten pierwszy wystąpił na boku obrony w starciu z Salvadorem, który Albicelestes wygrali 2:0 po samobójczym golu Rendersoa oraz trafieniu Mancuello. Kilka dni później cały mecz przeciwko Ekwadorowi rozegrał Pibtull tworząc parę stoperów z Garayem, a jego drużyna ponownie tryumfowała, tym razem 2:1 za sprawą goli Sergio Agüero i Carlosa Teveza.

Dość nieoczekiwanie okazji do gry nie otrzymał Diego Alves. Walencki portero,chociaż wydawał się pierwszy wyborem Dungi przesiedział na ławce rezerwowych spotkania z Francją i Chile, które „Kanarki” wygrały odpowiednio 3:1 i 1:0. Miejsce pomiędzy słupkami zajął golkiper Botafogo, Jefferson de Oliveira.

Bardzo udane spotkanie w barwach reprezentacji Algierii zaliczył Sofiane Feghouli. Pomocnik bacznie przyczynił się do wygranej w towarzyskim meczu z Omanem, zdobywając dwie bramki (ósma i dziewiąta bramka Soso w historii występów reprezentacyjnych). Pomocnik spędził na boisku 84. minuty, a spotkanie rozgrywane w Katarze zakończyło się wygraną Algierii 4:1.

W miniony weekend swoje mecze rozgrywały także drużyny młodzieżowe, a Valencię reprezentowało dwóch zawodników — José Gayá oraz João Cancelo. Pierwszy z nich doznał urazu na dzień przed pierwszym meczem i opuścił zgrupowanie, o czym można przeczytaj tutaj. Reprezentacja Hiszpanii odniosła dwa zwycięstwa, kolejno z Norwegią i Białorusią. Więcej powodów do radości miał Cancelo, który zanotował drugi występ w kadrze narodowej u21, spędzając na boisku pełne 90 minut. Mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Czechów 1:0, a jedyną bramkę w tym meczu, w 72. minucie spotkania zdobył z rzutu karnego Jiri Skalak.

Kategoria: Reprezentacje | własne skomentuj Skomentuj (1)