Wypożyczeni — raport

Karol Kotlarz, 23.09.2014; 21:02

Trzech spośród pięciu zawodników wypożyczonych z Valencii wybiegło na plac gry w minionym tygodniu. Swoją pierwszą bramkę dla Standardu Liege zdobył Vinícius Araújo. Zapraszamy do lektury raportu przedstawiającego poczynania naszych graczy.

Obrońcy

Víctor Ruiz (Villarreal) — 90 minut Hiszpana w czwartkowym starciu z Borussią Mönchengladbach w ramach Ligi Europy. Mecz zakończył się podziałem punktów. Trener Submarino Amarillo, Marcelino nie zdecydował się na powołanie Ruiza na ligowe spotkanie z Rayo Vallecano, wygrane przez Villarreal 4:2.

Pomocnicy

Andrés Guardado (PSV Eindhoven) — Meksykanin opuścił dwa mecze PSV w minionym tygodniu z powodu urazu uda, jakiego doznał na treningu. Przewiduje się powrót pomocnika do pełni sprawności w obecnym tygodniu.

Fede Cartabia (Córdoba) — Argentyńczyk rozegrał 90 minut przeciwko Sevilli. Pomocnik zaliczył asystę przy golu Garcii i otrzymał żółtą kartkę, a jego zespół zszedł z boiska pokonany (1:3).

Míchel Herrero (Getafe) — pomocnik nie wybiegł na boisko w minionym tygodniu z racji klauzuli między Valencią a Getafe, nie pozwalającej na występ przeciwko Los Ches. Tymczasowa drużyna Hiszpana przegrała 0:3.

Napastnicy

Vinícius Araújo (Standard Liège) — w spotkaniu z Rijeką (Liga Europy) brazylijski snajper przebywał na boisku zaledwie sześć minut, lecz zdołał wpisać się na listę strzelców trzy minuty po wejściu. Araújo otrzymał ponadto żółtą kartkę. W niedzielę Brazylijczyk po raz pierwszy wybiegł w podstawowym składzie belgijskiego zespołu i zaliczył 68 minut ligowego starcia z Waasland-Beveren (2:0 dla Standardu).