Đukić: „Zrobiliśmy krok wstecz”

Bartłomiej Płonka, 21.10.2013; 12:11

Serb po porażce z Baskami

Valencia trzeci sezon z rzędu uległa u siebie Realowi Sociedad, tym razem 1:2. Porażkę i grę swojej drużyny na pomeczowej konferencji skomentował Miroslav Đukić.

„Myślę, że w pierwszych trzydziestu minutach spotkania zespół wyglądał dobrze. Dominowaliśmy na boisku, przebywaliśmy dużo czasu na ich połowie. Brakowało nam skuteczności. Ich największą bronią były kontry, a pierwszą z nich od razu wykorzystali i strzelili gola” – rzekł szkoleniowiec.

„W drugiej części problemem było to, że nie mogliśmy w zagrozić Realowi, pomimo optycznej przewagi. Dobrze ustawali się w obronie i nie pozwolili nam na wiele w ataku” – stwierdził Đukić. „Poprzez porażkę zrobiliśmy krok wstecz. Nie możemy tracić więcej punktów u siebie. Jednakże musimy myśleć już o kolejnym pojedynku” – zakończył.

Kategoria: Wywiady | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (8)

1. pedro921.10.2013; 14:10
Moja propozycja dla Djukicia: takim drużynom jak RS trzeba zabronić wyprowadzania kontr, a jeśli już się zapomną, nie mogą wykorzystywać pierwszej z nich. To przecież mało eleganckie przyjechać do kogoś z wizytą i od razu strzelić gola.
A już poważniej - czy Djukić nie wie kogo ma w kadrze, jakie możliwości mają jego podopieczni i w jakiej są dyspozycji?
Dlaczego z uporem wystawia do 1-szego składu Soso, Banegę czy Pabona, jeśli tak mało wnoszą do gry? Dlaczego tak mało grają Parejo, Canales, Bernat, Fede, Paco i Michel?
Rusz głową Miro, bo w końcu i twoja poleci!
2. pedro921.10.2013; 14:12
I jeszcze jedno - krok wstecz zrobiliśmy nie tyle przez stratę punktów, co przez indolencję, niemoc, brak pomysłu na grę.
3. qqsPL21.10.2013; 16:39
qqsPLĐukić ten statek tonie!
4. caldinho21.10.2013; 22:46
caldinhoTo że RSSS strzelił nam z kontry to akurat nic dziwnego, zawsze nas karcą tym sposobem, z ligi chyba mają najlepiej opanowany ten element, skrzydła pewnie też dalej zajebiście śmigają. Już to kiedyś pisałem, ale powtórzę: od lat mamy za słabe/wolne skrzydła, boczni obrońcy też nie są asami krycia, trzeba szukać nowego Moretti'ego czy Alby. Meczu nie oglądałem :p
5. Vicente7321.10.2013; 23:30
Vicente73Pedro - akurat z powodu tego, że nie grają Paco, Parejo czy Michel to załamywać rąk nie będę, bo wystarczy mi załamywanie rąk nad ich grą.
Kanalia - sprawa dyskusyjna. Jak wchodzi to nie pokazuje nic, ale umiejętności ma bezspornie, więc może to ten typ, który musi czuć, że się na niego stawia i daje szanse. OK.

Z wymienionej bandy jedynie Bernat i Fede to najwyższa jakość i tu rzeczywiście brak tych typów na murawie jest odczuwalny ewidentnie. Dla mnie obydwaj są jednymi z najlepszych (i najmłodszych!) graczy dzisiejszej Valencii, a tak rzadko ich widzę w grze. To faktycznie skandal i niezrozumiałe dla mnie...
6. facundo21.10.2013; 23:33
facundo„W drugiej części problemem było to, że nie mogliśmy w zagrozić Realowi, pomimo optycznej przewagi. Dobrze ustawali się w obronie i nie pozwolili nam na wiele w ataku”

Nam strzelać nie kazano?!

Djukić pała! Siadaj do ławki.

Skoro jakimś cudem nie możemy przejść ich zasieków w defensywie dlaczego nie podejmiemy kilku prób strzałów z dystansu, aby zaczęli do nas podchodzić? Nawet jakbyśmy mieli strzelać do oporu, to co z tego? Może coś wreszcie się uda i wleci?

Dokładnie to stosowała Sevilla wczoraj, która notabene zagrała dwie fantastyczne połowy, ale zapomnieli, że jak zwolnią nawet na 10 minut to wciąż są w stanie przegrać wygrany mecz. U nich przynajmniej widać progres i jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że będą nad nami w tym roku w tabeli. Mimo iż jeszcze na chwilę obecną nic na to nie wskazuje.
7. Vanisz21.10.2013; 23:39
VaniszMi najbardziej jest szkoda tego, że marnujemy Pabona na skrzydle. Ten gościu powinien grać na ataku, co potwierdził jeszcze w Betisie. Z całym szacunkiem, ale Postiga nie nadaje się do gry w pierwszym składzie. Z wysuniętym Pabonem nabralibyśmy szybkości, teraz to jest mizeria.
8. pedro922.10.2013; 09:41