Trofeo Naranja zostaje na Mestalla

Bartłomiej Płonka, 11.08.2013; 00:27

Olympiacos pokonany

Trofeo Naranja pozostaje na Mestalla! Podopieczni Miroslava Đukicia pokonali grecki Olympiacos 2:1. W ostatnim meczu kontrolnym przed nowym sezonem do siatki rywali trafiali Ever Banega oraz Helder Postiga. Honorowe trafienia gościom zagwarantował David Fuster.

Nim piłkarz obu drużyn stanęli do boju o Troefo Naranja, kibice zgromadzeni na stadionie mogli zobaczyć prezentację zespołu na nowy sezon. Zatem rozstrzygnęła się również kwestia numerów zawodników. Najnowszy nabytek walenckiego klubu, Helder Postiga przejął „9” po Roberto Soldado.

Już na początku meczu swoją szanse na debiutanckiego gola miał Postiga, jednak góra był bramkarz Greków. Lecz w odpowiednim miejscu znalazł się Ever Banega, najpierw uprzedzając obrońcę, a później kierując piłkę do siatki, dał prowadzenie Valencii. Szybko goście mogli doprowadzić do remisu, ale Alves nie dał się pokonać.

Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy kapitalnym podaniem z lewej strony pola karnego popisał się Ever Banega. W odpowiednim miejscu znalazł się Postiga i bez problemów umieścił piłkę do pustej, zdobywając pierwsze trafienie w barwach Blanquinegros. Pierwsza połowa w wykonaniu walenckich graczy była bardzo dobra, co potwierdzał rezultat, z jakim zespoły schodził do szatni.

Na druga odsłonę trener Đukić do boju posłał teoretycznie „drugą” jedenastkę. Ta spisała się niestety gorzej. Jedyną szanse na gola, tuż po rozpoczęciu gry miał Jonas. Brazylijczyk przypadkowo otrzymał piłkę na dziesiąty metr od bramki rywali, zwiódł obrońcę, po czym huknął w poprzeczkę.

Ostatni kwadrans gry zdecydowanie należał do Greków. W 85. minucie nawet David Fuster dał Olympiacosowi gol kontaktowego. Chwilę później mogło być 2:2, jednakże sędzia przy trafieniu Megyeriego dopatrzył się spalonego.

„Nietoperze” wygrali, choć dwie połowy znacząco się różniły. Zresztą sam trener Đukić zadowolony był tylko z pierwszych dwóch kwadransów. Pozostaje mieć jednak nadzieje, że na spotkanie z Malagą dobra forma na boisku gościć będzie przez pełne 90 minut.