Karlsruhe wygrało z Valencią

Bartłomiej Płonka, 14.07.2013; 18:55

2:1

Pierwszy sparing walenckiej drużyny podczas przygotowań do sezonu 13/14 został niestety przegrany. Podopieczni Miroslava Đukicia ulegli trzecioligowemu Karlsruhe 1:2.

Đukić do boju w dwóch połowach wystawił dwa różne składy. Najpierw Serb postawił na Guaitę, Pereirę, Ricardo, Mathieu, Cissokho, Parejo, Fuego, Fede, Vierę, Piattiego i Paco, natomiast po przerwie na placu gry pojawili się Alves, Barragán, Rami, Víctor Ruiz, Salva Ruiz, Oriol Romeu, Mario, Míchel, Robert oraz Jonas.

Prowadzenie w piątej minucie objęli gospodarze. Piłkę dośrodkowaną z lewej strony nie zdołał przeciąć żaden defensor walenckiego klubu i skrzętnie skorzystał z tego van der Biezen. Były zawodnik Cracovii lekkim strzałem pokonał Vicente Guaitę. „Nietoperze” odpowiedzieli cztery minuty później. Paco wraz z Vierą świetnie zagrali na klepkę, do sytuacji sam na sam doszedł ten drugi i umieścił futbolówkę w siatce Orlishausena.

W drugiej odsłonie długo utrzymywał się bramkowy remis. Jednakże na kilka minut przed końcem spotkania Victor Ruiz dopuścił się zagranie ręką w polu karnym, co musiało skutkować jedenastką. Tę wykorzystał Nazarov.

Blanquinegros przegrali 1:2. Kolejny pojedynek już w środę. Rywalem będzie SV Waldhof Mannheim.

Karlsruhe 2:1 Valencia

Gole: Van der Biezen, Nazarov (rzut karny) - Viera

Karlsruhe: Orlishausen, Klingmann, Gordon, Maurersberg, Vitzthum, Alibaz, Peitz, Yabo, Mast, Hennings, Van der Biezen.

Valencia: I połowa: Guaita, Joao Pereira, Ricardo Costa, Mathieu, Cissokho, Parejo, J. Fuego, Fede, Viera, Piatti, Alcacer.

II połowa: Diego Alves, Barragán, Rami, Víctor Ruiz, Salva Ruiz, Oriol Romeu, Míchel, Mario Arqués, Robert Ibáñez, Jonas, Alcácer.

Kategoria: Mecze | wlasne skomentuj Skomentuj (7)