Facebookowo-Twitterowe (20)

Arkadiusz Bryzik | Karol Kotlarz, 28.04.2013; 14:56

…czyli co w sieci piszczy

W tym tygodniu bez echa nie mógł przejść wyczyn Valencii w sobotnim spotkaniu z Málagą – cztery bramki strzelone w rekordowo krótkim czasie sześciu minut oraz pogrom bezpośredniego rywala w walce o miejsce premiowane awansem do Ligi Mistrzów w stosunku aż 5:1. Zapraszamy do lektury.

Temat tygodnia

Valencia, strzelając Máladze 4 bramki w 6 minut, pobiła dotychczasowy rekord. Nigdy wcześniej nie udało się Nietoperzom zdobyć czterech trafień w tak krótkim odstępie czasu. To najlepszy wynik w La Liga od…1957 roku, gdy Atletico pokonało Las Palmas 9:0 strzelając gole z podobną częstotliwością. W innych europejskich rozgrywkach sytuacja taka miała miejsce w 2002 roku, gdy Borussia pokonała Freiburg 5:1.

Dziesięć najszybciej strzelonych 4 bramek w jednym meczu w historii Valencii przedstawia się następująco:

15 minut:
Valencia vs. Atlético Tetuán (5-1; 51/52), bramki padały w minutach 21-36.
Valencia vs. Córdoba (5-0;67/68\'), bramki padały w minutach 29-44.

14 minut:
Valencia vs. Racing Santander (8-1; 54/55), bramki padały w minutach 33-47.

13 minut:
Valencia vs. Sevilla (8:1;41/42), bramki padały w minutach 61-74 i 66-79 (dwukrotnie w tym samym meczu). Valencia vs. Real Oviedo (8:1;64/65), bramki padały w minutach 65-78.

12 minut:
Valencia vs. Mallorca (5:1; 03/04), bramki padały w minutach 56-68. (Baraja, Angulo, Mista x2).

11 minut:
Valencia vs. Osasuna (4:0; 11/12), bramki padały w minutach 76-87. (Jonas x2, Aduriz x2).

10 minut:
Valencia vs. Sociedad (6:0; 41/42), bramki padały w minutach 10-20.

9 minut:
Valencia vs. Sevilla (4:2; 42/43), bramki padały w minutach 19-28.

6 minut:
Valencia vs. Málaga (5:1; 12/13), bramki padały w minutach 26-31.

Trochę statystyki

Nie ma wątpliwości, że Roberto Soldado jest jednym z najlepszych strzelców Valencii w historii. Pomimo nieregularności w zdobywaniu bramek, zwłaszcza poza Mestalla (zaledwie 20% bramek Żołnierz zdobył poza domem) imponuje łączną zdobyczą bramkową. Ze swoimi 52. bramkami zajmuje 18. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych graczy Los Ches.

Soldado średnio zdobywa 0,55 bramki na mecz, co pozwala mu znaleźć się w czołówce strzelców Valencii; wyprzedzają go tylko Badenes (0,93), Mundo (0,89), Villa (0,64), Kempes (0,63) i Gorostiza (0,55).

Co więcej, Żołnierz strzela bramkę średnio co 140 minut. Pod tym względem wyprzedza go tylko czterech innych napastników: Badenes (co 97 minut), Mundo (102), Villa (128) oraz Kempes (136).

Problemy Soso

Sztab szkoleniowy Valencii nie jest zadowolony w ostatnim czasie ze stanu fizycznego jaki prezentuje Feghouli. Według asystenta trenera Jona Aspiazu oraz trenera od przygotowania fizycznego José Antonio Pozanco Algierczyk zyskał ostatnio na wadze i to przekłada się na jego wydajność.

Ernersto Valverde zdaje sobie sprawę z zaistniałej sytuacji, w związku z czym nie widzimy Soso w podstawowym składzie; jego miejsce zajął Canales. Skrzydłowy nie może być pewny występu z Realem Sociedad, chyba że jego wydajność ulegnie poprawie.

Ostatnim spotkaniem jakie Sofiane rozpoczął od pierwszej minuty, jest mecz przeciwko Valladolid rozegrany 7 kwietnia; mecze z Espanyolem i Málagą Algierczyk rozpoczynał na ławce rezerwowych.

Transferowe plotki

Fiorentina na zakupach w Valencii? Najbardziej prawdopodobny jest transfer Tino Costy, choć nie wyklucza się walki o Soldado i Feghouliego. Informacje o zainteresowaniu włoskiej drużyny Żołnierzem pochodzą z La Gazzetta dello Sport. W razie awansu Violi do rozgrywek Ligi Mistrzów, Soldado będzie numerem 1. na liście życzeń Fiorentiny.

Kolejne informacje rodem z Włoch: jak podaje Fichajes, z AS Romy odejść po sezonie mogą Osvaldo, Stekelenburg i Bradley, co skrzętnie chce wykorzystać Valencia.

Według portalu Fichajes Adil Rami trafił rzekomo na listę transferową. Klub potrzebuje zastrzyku gotówki; ewentualna sprzedaż stopera miałaby w tym pomóc.

Sevilla złożyła ofertę Joanowi Verdú. Valencia również wyrażała zainteresowanie pomocnikiem Espanyolu.

Kolejny Turek znalazł się na celowniku VCF. Tym razem wybór padł na pomocnika Galatasaray Emre Çolaka. Cena za młodego gracza miałaby wynieść 4M€. W tym sezonie Colak w 32 spotkaniach swojej drużyny strzelił 2 gole i zanotował 5 asyst.

Dejan Lovren, który jest jednym z głównych kandydatów do wzmocnienia obrony, zwłaszcza jeśli z klubu miały odejść Adil Rami, znalazł się na celowniku m.in. Chelsea, Romy i Milanu.

Miguel Brito pojawił się na testach w Wigan Athletic. Portugalczyk od momentu zwolnienia z Valencii zaliczył epizod w Maccabi Tel Aviv, obecnie jest wolnym zawodnikiem.

Garść ciekawostek

Zastanawialiście się kiedyś, drodzy kibice, jak wygląda mecz na Mestalla „od środka”? Cóż, dzięki nagraniom pani Poli Zas, mamy okazję podzielić się z wami wrażeniami. Zapraszamy do obejrzenia! VIDEO

Echa sobotniego spotkania: szejk Málagi zarzucił piłkarzom grę "bez serca”.

Juan Bernat, po niemal dwóch miesiącach przerwy w grze (decyzją trenera), powrócił do składu. Rozegrał... niecałe 10 minut w spotkaniu z Malagą.

Mimo że nie jest już prezydentem Valencii, Manuel Llorente przybył do Walencji, żeby spotkać się z Valverde. Podczas swojej wizyty były prezydent wypowiedział się ciepło o Albeldzie: "Widząc jego grę przeciwko Máladze, chciałbym aby nadal reprezentował nasze barwy"

Były szkoleniowiec Valencii, Unai Emery prawdopodobnie nie zostanie na dłużej w Sevilli. Bask nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Klub z Andaluzji zajmuje obecnie 11. miejsce w ligowej tabeli.

Kolejna część kultowej serii: “Partyjka FIFY w walenckim wydaniu”. Tym razem naprzeciwko siebie stanęli Juan Bernat oraz Diego Alves. Który z nich okazał się lepszy? Odpowiedź w dziale VIDEO.

Zarząd został poproszony przez sędziego o udostępnienie akt dotyczących klubowych finansów z lat 08/09 i 12/13.

Decyzję o przedłużeniu kontraktu Ernesto Valverde podejmie dopiero po meczu z Realem Sociedad.

Serwisowe aktualności

Kolejna część współpracy naszego serwisu z oficjalną witryną Sportklubu. Tym razem Krystian Porębski skupił się na sylwetce Vicente Guaity. Zapraszamy do lektury.

Po wielu godzinach oczekiwania wreszcie jest: kwietniowa tapeta może już śmiało zagościć na waszych pulpitach.

Do samego końca nie wiedzieliśmy, który z dwójki walenckich bramkarzy będzie zdobił kwietniową wersję kalendarza, ponieważ ankieta sprzed kilku dni okazała się być zbyt zacięta. Ostatecznie udało się wygrać Guaicie. KWIECIEŃ 2013

W redakcyjnych podziemiach zrodził się projekt magazynu, który może wkrótce zawładnąć środowiskiem miłośników hiszpańskiego futbolu. Pasjonaci i eksperci połączą swoje siły, by stworzyć coś, czego jeszcze nie było. Nadchodzi nowa jakość, czyli magazyn ¡Olé!.