Hiszpania U-19 w półfinale

Dominik Piechota, 10.07.2012; 11:01

Cudowny gol Paco!

La Roja pewnie zwyciężyła w swojej grupie i awansowała do półfinału Mistrzostw Europy do lat 19. Kolejnym rywalem Hiszpanów w drodze do tytułu będzie młodzieżowa reprezentacja Francji. Udział w awansie mieli także Paco i Bernat. Walencki napastnik przypieczętował zwycięstwo pięknym golem przeciwko Estonii.

Faworyt do tytułu bezproblemowo zwyciężył w swojej grupie. W kadrze Hiszpanów U-19 gra trzech piłkarzy Valencii: Salvador Ruiz, Juan Bernat i Paco Alcácer. Młodzi Hiszpanie w pierwszym meczu zwyciężyli 2:1 z Grecją, a bramki zdobywali Derik Osede oraz Jesé Rodríguez (obaj Real Madryt). W drugim grupowym meczu przeciwko Portugalii padł remis 3:3. Wszystkie gole dla Hiszpanii strzelił skrzydłowy Realu - Jesé Rodríguez. W ostatnim pojedynku awans został potwierdzony zwycięstwem 2:0 nad Estonią. Najpierw do siatki trafił Denis Suárez (Manchester City) po asyście Paco Alcácera, a następnie Paco przypieczętował zwycięstwo pięknym golem zza pola karnego.

Salvador Ruiz jeszcze ani razu nie pojawił się na boisku. Obrońca wszystkie pojedynki spędził na ławce rezerwowych. Juan Bernat w dwóch meczach zagrał 38 minut, lecz nie wyróżnił się na tle partnerów. Najlepiej z "Nietoperzy" prezentuje się Paco Alcácer. Napastnik w dwóch spotkaniach spędził na boisku 128 minut. W meczu z Estonią był jednym z bohaterów, ponieważ zaliczył asystę oraz strzelił gola. W czwartek Eurosport będzie transmitował mecze półfinałowe (Hiszpania - Francja; Anglia - Grecja).