Kolejna porażka drugiej ekipy

Zibi, 08.05.2010; 14:25

Cantera VCF przegrywa z Barceloną B

Na wiele nie można było liczyć. Pojedynek walczącej o awans do wyższej klasy rozgrywek drugiej drużyny Barcelony ze zdegradowaną do Tercera División Mestalletą zapowiadał się na jednostronne widowisko. I w istocie tak też było, czego nie odzwierciedla rezultat spotkania.

Podłamana ostatnią porażką Valencia CF-Mestalla jechała do stolicy Katalonii z jednym celem – z godnością zakończyć przygodę z grą na trzecim szczeblu hiszpańskiej piłki. Zadanie to zostało prawie wykonane. Prawie…

Na Miniestadi, tak jak się zresztą spodziewano, warunki dyktowała Barcelona. Gospodarze od pierwszych minut napierali na bramkę Daniego, chcąc jak najszybciej uzyskać prowadzenie. Dowodem tego może być chociażby akcja z 5 minuty, gdy od utraty gola Valencianistas wyratował słupek. Ku zdziwieniu wszystkich kibiców, to Valencia jako pierwsza strzeliła bramkę. W 17 minucie po rzucie rożnym piłkę do siatki skierował Borja. Azulgranas nie dawali za wygraną i do końca tej odsłony uporczywie próbowali odrobić straty, ale na drodze stawał im wyśmienicie dysponowany portero Blanquinegros. W międzyczasie czerwonym kartonikiem ukarany został Riau, tak więc Mestalleta skazana była na walkę w 10.

Chwilę po wznowieniu gry nadeszło wyrównanie. Trener gospodarzy, Luis Enrique, trafił ze zmianą Soriano w dziesiątkę. Wejście Jonathana ożywiło grę Barcelony i to po jego strzale w 57 minucie bezradny Dani Hernández skapitulował. Kilka minut po tej sytuacji o mały włos nie zrobiło się 1-2. Tylko fantastyczna interwencja Masipa zapobiegła utracie bramki przez przeciwników. W 75 minucie wynik ustalił celnym uderzeniem Montoya.

Raport:

Barcelona Atlètic 2: Masip, Montoya, Plana, Ivan Benítez (Jonathan Soriano min 45), Sergi Gómez, Ilie, Edu Oriol, Víctor Vázquez, Elvis, Sergi Roberto (Espinosa min 58), Gai (Nolito min 63).

València CF- Mestalla 1: Dani, Arturo, Sergio Rodríguez, Borja, Hector, Carles, Cases (Juan Pablo, min 73), Ximo (Sergio Cuesta, min 67), Forner, Miñano, Timor (Álvaro, min 80), Riau.

Arbiter: Ricardo de Burgos Bengoetxea ukarał Sergiego, Martina, Ilie, Espinose oraz Agudo z ekipy gospodarzy, a także Borję, Timora, Héctora, Carlesa i Arturo. W 37 minucie z boiska wydalił Riau.

Gole: 0-1 Borja (min 17), 1-1 Jonathan Soriano (min 57), 2-1 Montoya (min 75).