VCF Mestalla – Gramanet 4:1

Dzidek, 12.10.2008; 19:53
Zespół rezerw Valencii powoli wspina się w ligowej tabeli, odnawiając nadzieje na awans do Segunda Division. Podopieczni Oscara Fernandeza po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z Santa Eulalia tym razem rozprawili się z AT Gramanet 4:1. Bramki dla gospodarzy zdobywali Michel(dwie), Iago i Carles.

Początek meczu stał pod znakiem rzutów karnych. W 6. minucie rozgrywki żółtą kartkę ujrzał Guaita, a chwilę później rzut karny podyktowany za jego przewinienie na gola numer jeden zamienił Meca. Grający na własnym terenie Valencianistas ruszyli do ofensywy, której skutkiem było spore zagrożenie stwarzane pod bramką Barragana. W 23. minucie faulu na Ximo Navarro w obrębie pola karnego dopuścił się defensor gości, Ruben. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Michel i już wkrótce był remis 1:1. 120 sekund później znów w sytuacji sam na sam z Barraganem znalazł się Michel, który ponownie pokonał portero przyjezdnych. 10 minut przed końcem pierwszej połowy wynik na 3:1 podwyższył pomocnik Iago.

Rywale nie zrezygnowali z walki i gdyby nie postawa Guaity, który dzięki przerwie w rozgrywkach Liga BBVA mógł dołączyć do Mestallety końcowy rezultat prawdopodobnie nie byłby tak korzystny dla Valencii. W 50. minucie za faul na Iago czerwoną kartkę ujrzał Monty, kapitan przeciwników. Zagranie pomocnika oponentów było na tyle groźne, że nie było się bez interwencji służb medycznych VCF Mestalla. Zmiany dokonane w drugiej odsłonie potyczki wniosły sporo ożywienia w poczynania obu zespołów. Katalończycy nie ustawali w próbach pokonania Guaity, jednak w 83. minucie stracili kolejnego piłkarza – za brutalny faul na Riau, boisko opuścił Alfaro. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik spotkania na 4:1 ustalił Carles.

VCF Mestalla: Guaita, Ximo Navarro, Jaume, Carlos David, Arturo, Carles, Olcina, Pita (Ximo Forner, min. 77), Toledo, Michel (Calderón, min. 84), Iago (Riau, min. 67).

AT Gramanet: Barragan, Toni Lao, Raul, Jorge, Rubén (Juanma Cruz, min. 70), Xavi Muñoz (Simon, min.74), Exposito, Alfaro, Monty, Meca, Aaron (Roberto Carlos, min.70).

Gole: 0-1 Meca (min,7 penalti) 1-1 Michel (min. 23 penalti) 2-1 Michel (min.25) 3-1 Iago (min. 35) 4-1 Carles (min.92)

Kategoria: Ogólne | Valenciacf.es skomentuj Skomentuj (2)