Hiszpanie 528 minut bez straty gola

Dzidek, 09.09.2008; 18:30
W wywiadzie udzielonym podczas zgrupowania reprezentacji Hiszpanii przed meczem z Armenią(początek meczu jutro o godzinie 22:00 – dop. red.), Raul Albiol podkreśla świetną postawę zespołu w grze obronnej – La Furia Roja nie stracili bramki od 18 czerwca, od ostatniego spotkania w fazie grupowej Euro 2008 przeciwko Grecji.

Hiszpanie triumfowali w europejskim czempionacie zachowując czyste konto w trzech końcowych fazach turnieju. Ani Włosi w ćwierćfinale(0-0), ani Rosjanie w półfinale(3-0) czy Niemcy w finale(1-0) nie przełamali szyków obronnych zespołu z Półwyspu Iberyjskiego. Doliczając do tego dwa mecze rozegrane za kadencji Vicente Del Bosque, a więc 3-0 z Danią oraz 1-0 przeciwko Bośni, a także 42 minuty potyczki z Grecją i 30 minut dogrywki meczu z Włochami, Hiszpanie już 528 minut nie stracili gola.

Albiol, który pod nieobecność kontuzjowanego Carlosa Marcheny w minionych dwóch spotkaniach występował w podstawowym składzie, przypisuje świetną passę pracy całego teamu: To zasługa wszystkich piłkarzy. Każdy z nas uczestniczy w ataku i każdy z nas broni się. Jesteśmy zadowoleni z zachowania czystego konta przez tak długi czas, to ważne. Jeżeli nie tracimy bramek, to z jakością, którą prezentujemy w ofensywie jest nam znacznie łatwiej zwyciężać. Mamy nadzieję utrzymać tę passę i równowagę, której wszyscy pragniemy.

Kategoria: Ogólne | Super Deporte skomentuj Skomentuj (2)