Dania - Hiszpania 0:3

marcin90, 21.08.2008; 12:38
Mistrzowie Europy w piłce nożnej, reprezentacja Hiszpanii w dalszym ciągu są w wysokiej formie. Prowadzona pierwszy raz przez nowego selekcjonera - Vicente Del Bosque drużyna nie dała najmniejszych szans na nawiązanie wyrównanej walki rywalom z Danii i bez mniejszych problemów pokonała swych rywali aż 3:0. W spotkaniu nie obyło się bez Valenciańskich akcentów.

Del Bosque wystawił niemal identyczny skład, co jego poprzednik Luis Aragones - niemal, ponieważ w spotkaniu przeciwko Danii wystąpić nie mógł kontuzjowany Carlos Marchena, którego na środku defensywy zastąpił inny zawodnik Ches - Raul Albiol. Młody stoper rozegrał pełne 90 minut, Davidowie Villa i Silva grali jedynie w pierwszej, zakończonej bezbramkowym remisem połowie.

Dania - Hiszpania 0:3 (0:0)

0:1 Xabi Alonso 50