IO w Pekinie: 45 minut Maduro

Dzidek, 07.08.2008; 19:51
Niezbyt udany był początek olimpijskich zmagań w piłce nożnej dla kibiców Valencii. Ever Banega reprezentujący barwy Albicelestes, nie zaliczył podczas spotkania z Wybrzeżem Kości Słoniowej ani minuty gry, podczas gdy będący w kadrze Oranje Hedwiges Maduro został zmieniony po 45 minutach.

Argentyna, prowadzona przez Sergio Batistę, po ciężkim boju pokonała 2-1 Wybrzeże Kości Słoniowej. Obrońcy tytułu wygrali głównie dzięki postawie Lionela Messiego, który zaliczył asystę i bramkę. Gorzej zmagania w Chinach rozpoczęli Holendrzy, którzy po wyrównanym meczu zremisowali bezbramkowo z reprezentacją Nigerii.

Warto odnotować również występy piłkarzy, którymi interesował bądź wciąż interesuje się klub z Estadio Mestalla. Bramkarz Renan(więcej na jego temat w newsie oraz w VCF Video) rozegrał całe zawody i zachował czyste konto, a jego Brazylia skromnie pokonała Belgów 1-0. Pablo Zabaleta z Espanyolu zawinił przy bramce wyrównującej dla WKS, jednak starał się uczestniczyć w większości akcji ofensywnych. Tymczasem lewy obrońca Marsylii, Taye Taiwo, ostatecznie nie otrzymał od klubu zgodę na wyjazd na IO.

Druga seria spotkań zostanie rozegrana w niedzielę 10 sierpnia. Mecze piłkarskie na IO w Pekinie transmitują stacje TVP Sport oraz Eurosport.

Kategoria: Ogólne | Własne skomentuj Skomentuj (6)