Podsumowanie 30 kolejki.

sebol, 02.04.2008; 22:03
Po raz 30 w tym sezonie hiszpańskiej Primera Division, piłkarze stawili się na murawach boisk by wystawić na próbę nerwy kibiców rozsianych po cały ziemskim globie. Kilka źdzbeł włosów mogło ubyć z głów kibicom Barcelony, natomiast miłośnicy Królewskich przeżywali potyczkę swych ulubieńców ze stoickim spokojem. Fani, którzy w obliczu ostatnich wyników Valencii zdecydowali się postawić u buchmachera sporą sumkę na zwycięstwo "swoich", mogli także tego dnia nie być w najlepszych humorach.

Mecz kolejki:

Skrót spotkania
Villarreal-Atletico 3:0 (Cazorla, Nihat
x2)

Sobotniego wieczora na stadionie El Madrigal naprzeciw siebie stanęły dwie ekipy aspirującye do gry w przszłorocznej edycji Champions League. "Ciche derby Hiszpani" - taki tytuł coraz częściej pojawia się na ustach sympatyków futbolu odnośnie spotkań tych zespołów. Mowa oczywiście o meczu Villarreal Atletico. Podopieczni Javiera Aguirre chcieli zmyć z siebie wstyd po porażce 3:4 w pierwszym spotkaniu na Vicente Calderon, skutecznie rewanżując się na rywalu na wyjeździe. "Ewidentnie Hiszpania szuka trzeciego kandydata do tytułu" - rozpisywała się Marca. Ów kandydatem ma być Villarreal, które tymi zawodami miało te słowa potwierdzić.

Początek meczu nie ujawnił jeszcze strony, która w tym meczu miała rozdawać karty. Drużyny prowadziły wymianę ciosów, aktywni byli Robert Pires oraz Santi Cazorla z jednej oraz Kun Aguero i Maxi Rodriguez z drugiej strony. Mniej więcej w 30 minucie drużyna Żółtej Łodzi Podwodnej zaczęła przejmować inicjatywę. Po kilku minutach atakowania zawodnicy Pellegriniego
zdołali zwieńczyć akcję bramką. Na pełnej szybkości lewą flanką ruszył Giuseppe Rossi, płasko dośrodkował, w polu karnym niepewnie interweniujący Perea "przekierował" podanie do Cazorli, a ten w tak prostych sytauacjach nie zwykł się mylić. Od tego momentu Atletico przestało istnieć i Villareal mógł swobodnie pokazać że stać ich na jeszcze więcej. Kolejne bramki były zatem tylko kwestią czasu. Następna padła już 4 minuty później. Piłka jak po sznurku wędrowała między graczami gospodarzy, kluczowe podanie znów zalicza Rossi a z najbliższej odliegłości do bramki trafia Nihat. Trzeci gol to dzieło 65 minuty, kiedy to Villarreal prezentuje efektowny kontratak. Futbolówkę przy nodze prowadzi Santi Cazorla, zagrywa do turka Kahveciego, który strzela w pobliże dalszego słupka bramki nie pozostawiając złudzeń Abiattiemu.