Mateusz Nowacki, 03.02.2019; 17:38

Pomeczowa wypowiedź trenera

Po spotkaniu z FC Barceloną, krótkiego wywiadu udzielił również Marcelino. Trener odniósł się do przebiegu spotkania oraz przyszłości zespołu.

Wynik

Możecie czuć się rozczarowani, bo wygrywaliśmy 0:2, a zakończyliśmy mecz remisem. Ja tak tego nie odbieram. Zespół zagrał niezwykłe spotkanie, ale zabrakło nam szczęścia. Byliśmy blisko wygranej, ale na przestrzeni kilku minut, gdy mogliśmy podwyższyć na 1:3, straciliśmy bramkę na 2:2. Teraz skupiamy się na pucharowym spotkaniu.

Zmęczenie

Zespół rośnie w siłę i jesteśmy podbudowani faktem, że strzelamy bramki. Wcześniej brakowało nam blasku, śmiałości i pewności siebie, co wpływało na brak wykończenia pod bramką. Zmęczenie nie powinno mieć na nas wpływu, ponieważ kolejny mecz gramy dopiero za pięć dni. Wysoki poziom jaki prezentowaliśmy na Camp Nou przeciwko Barcelonie daje Ci psychicznego i fizycznego kopa. Musimy skupiać się na każdym kolejnym spotkaniu.

Przyszłość

Przyszłość zostawmy przyszłości. Musimy być optymistycznie nastawieni, a zarazem ambitni, skupiając się na teraźniejszości i przyszłości. Cierpienie przez jakie przeszliśmy w pierwszej połowie pozwoliło wzmocnić charakter piłkarzy i poczucie ich własnej wartości. Teraz musimy cieszyć się z wyniku i z tego jak zagraliśmy. Jesteśmy coraz bardziej konkurencyjni i jeśli dalej będziemy grać w taki sposób to zawsze będziemy bliżsi wygranej, aniżeli porażki.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (0)