Tylko punkt Mestallety

Karol Kotlarz, 15.11.2018; 15:43

Rezerwy w strefie spadkowej

Passa bez wygranej podopiecznych Miguela Grau trwa w najlepsze. Tym razem Mestalleta podzieliła się punktami w meczu z Sabadell (1:1) i spadła do strefy drużyn zagrożonych spadkiem z ligi. Bramkę dla zespołu rezerw zdobył wracający po kontuzji Javi Jiménez.

Spotkanie rozgrywane w Paternie było okazją do przełamania serii bez zwycięstwa, ciągnącej się od sześciu meczów. Do składu zespołu B wrócił Javi Jiménez, który w poprzednim sezonie doznał ciężkiego urazu kolana. Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy częściej byli przy piłce, jednak nie potrafili zamienić przewagi na bramkę. Najgroźniejsza sytuacja do zdobycia gola miała miejsce około pół godziny po starcie meczu, kiedy to podanie od Racicia otrzymał Sito, a Hiszpan minął wychodzącego z bramki golkipera i skierował piłkę w kierunku siatki. Niestety, futbolówkę z linii bramkowej w ostatniej chwili wybił obrońca Sabadell.

W końcowych minutach pierwszej części spotkania goście mogli wyjść na prowadzenie, kiedy to po składnej akcji i ekwilibrystycznym dograniu piłki w polu karnym, strzał na bramkę Mestallety oddał Manuel Gato. Fantastyczną interwencją popisał się jednak Bernad, odbijając futbolówkę na bok. Chwilę później akcja Sabadell skończyła się minimalnie niecelnym strzałem z dystansu. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Po zmianie stron to nadal goście byli bardziej aktywni, a jedna z ich akcji mogła skończyć się golem, jednak refleks Bernada sprawił, że do tego nie doszło. W 57 minucie meczu rzut wolny z boku boiska wykonał zespół Sabadell. Dośrodkowanie wypiąstkował golkiper Mestallety, ale rywale utrzymali się przy piłce. Kolejne dogranie w pole karne trafiło do znajdującego się w nim Pedro Capó, który otworzył wynik spotkania. 0:1.

Zaledwie pięć minut później doszło do wyrównania stanu meczu. Rzut rożny wywalczył Kangin Lee, który następnie udał się do narożnika by wykonać dośrodkowanie. Wrzutka Koreańczyka trafiła na głowę Javiego Jiméneza, który skierował futbolówkę do siatki! 1:1!

W kolejnych minutach podopieczni Miguela Grau starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bardzo aktywny był Kangin Lee, a golkipera rywali starał się zaskoczyć Fran Navarro. Ostatnie dziesięć minut spotkania drużyna Sabadell grała w dziesiątkę, po tym jak za ostry faul drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Óscar Rubio. Pomimo liczebnej przewagi Mestalleta nie zdołała wygrać spotkania. Mecz zakończył się podziałem punktów. Okazja do pierwszej wygranej od 23. września już w następnej kolejce, w której rywalem będzie zajmująca 18. pozycję w lidze Peralada.

Skład Mestallety: Emilio Bernad, Guillem Molina, Álex Centelles, Javi Jiménez, Hugo Guillamón, Miki Muñoz, Álex Blanco, Uros Racic, Fran Navarro, Kang In, Sito.

Skrót spotkania

Tabela, wyniki i kadra Mestallety

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com | El Desmarque Valencia skomentuj Skomentuj (0)