Rezerwy nadal bez formy

Karol Kotlarz, 29.10.2018; 19:43

Tylko punkt w dwóch meczach

Mestalleta kontynuuje serię bez wygranej. W dwóch ostatnich spotkaniach ligowych podopieczni Miguela Grau zremisowali z Castellón oraz ponieśli porażkę z Alcoyano.

Castellón - VCF Mestalla 1:1 (1:1)

21 października ligowym rywalem rezerw był zespół Castellón, wspierany u siebie przez 13 tysięcy fanów. To gospodarze lepiej weszli w mecz – pierwszą akcję, która zagroziła bramce strzeżonej przez Bernada, stworzył Yarik, jednak golkiper Mestallety wyszedł ze starcia zwycięsko. Goście próbowali zaskoczyć rywali kontrami, szczególnie groźne akcje przeprowadzali po swojej lewej stronie boiska.

Niestety to Castellón pierwsi zdobyli bramkę. W 33 minucie meczu przeprowadzili oni kontrę i przy biernej postawie defensywy Hachim strzelił bramkę tuż przy krótkim słupku bramki. 1:0. Na szczęście podopieczni Miguela Grau ruszyli szybko do odrabiania strat. Już cztery minuty po stracie gola na tablicy wyników pojawił się remis, po tym jak po rzucie rożnym Fran Navarro strzałem głową skierował piłkę do siatki. 1:1.

W drugiej części spotkania rezerwy Valencii kontynuowały próby kontrataków, a szczególnie groźne sytuacje do zdobycia bramki stworzył Álex Blanco. Po rzucie rożnym bliski zdobycia bramki głową był z kolei Vicente Esquerdo. Niestety, żadna z drużyn nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją korzyść, wobec czego mecz zakończył się podziałem punktów.

Skład Mestallety: Emilio Bernad; Carlos Badal, Fernando Roman, Hugo Guillamón, Álex Centelles; Miki Muñoz, Uros Racic; Álex Blanco, Vicente Esquerdo, Merentiel, Fran Navarro.

Grali również: Kangin Lee, Marco Valero i Pablo Jiménez.

Skrót spotkania

VCF Mestalla – Alcoyano 2:3 (1:2)

27 października podopieczni Miguela Grau, zmagający się z serią czterech spotkań bez wygranej, zmierzyli się przed własną publicznością z Alcoyano. Od początku spotkania, prowadzonego w strugach deszczu, Mestalleta ruszyła do ataku. Bliski pokonania bramkarza strzałem z rzutu wolnego był Álex Blanco.

Po rzucie rożnym z 21 minuty meczu gospodarze cieszyli się z wyjścia na prowadzenie. Dośrodkowanie z rogu przedłużył defensor Alcoyano, piłka trafiła na głowę Hugo Guillamona, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza. 1:0!

Za odrabianie strat wzięli się goście, którzy w kolejnych minutach przeprowadzili kilka groźnych ataków. Po jednym z nich, piłkę z pola karnego niecelnie wybił obrońca Mestallety, ta trafiła do stojącego przed polem karnym Navarro, który posłał mierzone uderzenie wprost do siatki gospodarzy. 1:1.

Kilka minut później było już 1:2. Podanie Badala w poprzek boiska przejęli rywale i ruszyli z piłką do ataku. Potężny strzał z około 25 metrów oddał Rubio i jak się okazało, było to uderzenie dające prowadzenie w meczu. 1:2.

W drugiej połowie warunki atmosferyczne nie uległy zmianie. Pomimo tego podopieczni Miguela Grau ochoczo ruszyli do odrabiania strat. Na boisku pojawił się Kangin Lee i jego wejście rozruszało nieco ofensywę Mestallety. Młody Koreańczyk był również autorem przepięknej bramki w 59 minucie spotkania, kiedy to huknął z ponad 20 metrów prosto w okienko bramki Alcoyano. 2:2!

Niestety, ostatnie słowo w meczu należało do gości. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry piłkę w polu karnym otrzymał niepilnowany Óscar Díaz, który opanował futbolówkę i celnym strzałem pokonał Bernada. 2:3. Tym samym Mestalleta przedłuża swoją niechlubną passę bez wygranej do pięciu meczów z rzędu.

Skład Mestallety: Emilio Bernad, Badal, Álex Centelles, Fernando Román, Hugo Guillamón, Miki Muñoz, Álex Blanco, Uros Racic, Fran Navarro, Esquerdo, Pascual Alba.

Grali również: Kangin Lee, Sito, Miguel Merentiel.

Skrót meczu

Kategoria: Ogólne | El Desmarque Valencia | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (0)