Z Leicester na remis

Karol Kotlarz, 01.08.2018; 22:43

Leicester 1:1 (1:1) Valencia

W czwartym meczu towarzyskim w pretemporadzie „Nietoperze” notują drugi remis. Bramkę dla Valencii zdobył Dani Parejo, dla gospodarzy trafił Iheanacho.

Marcelino zdecydował, że od pierwszych minut w składzie pojawią się kluczowi zawodnicy z poprzedniego sezonu: Parejo, Kondogbia, Zaza i Rodrigo. Na skrzydłach operowali Medrán i Ferran, zaś duet stoperów stworzyli Vezo i Murillo.

Pierwszą okazję do zdobycia gola stworzyła Valencia, kiedy to po zespołowej akcji strzał z kilkunastu metrów oddał Dani Parejo. Uderzenie kapitana nie sprawiło problemów Schmeichelowi. W 10 minucie meczu gospodarze otworzyli wynik. Piłkę w polu karnym otrzymał Iheanacho, który wykorzystał bierną postawę defensywy „Nietoperzy” i posłał piłkę do siatki. 1:0.

Zaledwie kilka minut gospodarze cieszyli się z prowadzenia. Futbolówkę przejął Piccini, rozegrał dwójkowo z Ferranem, po czym dośrodkował z linii końcowej do Zazy, który cofnął piłkę do Parejo. Kapitan Valencii popisał się celnym strzałem, dającym wyrównanie. 1:1!

Drużyna Leicester próbowała zagrozić bramce strzeżonej przez Jaume, zwłaszcza za sprawą strzałów oddanych przez Iheanacho. Z kolei w Valencii niezwykle aktywny po prawej stronie boiska był Piccini, który stworzył kolegom dwie okazje do strzału, jednak zarówno Ferran, jak i Medrán nie trafili w światło bramki. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Po przerwie na boisku pojawili się: Neto, Diakhaby, Gayá, Wass oraz Mina. Na początku drugiej połowy spotkania dwukrotnie Johnson próbował głową pokonać Neto, jednak bez skutku. Z dystansu zaskoczyć golkipera Leicester spróbował Zaza, ale jego strzał poszybował nad bramką. Na boisku pojawili się kolejni zmiennicy: Soler, Garay i Montoya. Ten ostatni spróbował strzału z dystansu, jednak nie trafił w bramkę. W odpowiedzi gospodarze przeprowadzili groźną akcję, po której dwukrotnie Neto uratował zespół przed utratą bramki.

Wprowadzony po przerwie Santi Mina po podaniu Gayi spróbował zaskoczyć bramkarza Leicester strzałem z dystansu. Uderzenie Hiszpana minęło jednak bramkę. Chwilę później szansę od Marcelino na pokazanie swoich umiejętności dostali Kangin Lee i Jordi Escobar.

Kolejne uderzenie z dystansu w tym meczu, tym razem gospodarzy, było autorstwa Gordona. Neto jednak stanął na wysokości zadania i obronił strzał. Zaraz potem golkipera Valencii próbował zaskoczyć Ndukwu, ale i tym razem Brazylijczyk był górą. W ostatniej minucie meczu składną akcję przeprowadzili goście, jednak Jordi Escobar będąc sam na sam ze Schmeichelem nie zdołał zdobyć bramki.

Pretemporada: LEICESTER – VALENCIA CF 1:1 (1:1)

Bramki: Iheanacho (10’, 1:0), Parejo (18’, 1:1)

Leicester: Schmeichel, Chilwell, Morgan, Iheanacho, Maddison, Albrighton, Ricardo, Iborra, Ndidi, Diabate, Benalouane.

Valencia CF: Jaume, Murillo, Vezo, Lato, Piccini, Kondogbia, Parejo, Medrán, Ferrán, Zaza, Rodrigo.

Zagrali również: Neto, Diahkaby, Gayá, Garay, Montoya, Wass, Soler, Kangin Lee, Jordi Escobar, Santi Mina.

Kategoria: Mecze | valenciacf.com | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (1)