VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Marcelino 2021?

Karol Kotlarz, 02.05.2018; 13:05

Propozycja nowej umowy

Marcelino w swoim pierwszym sezonie wypełnił postawione przed nim zadania, czego efektem jest niemal pewny awans Valencii do Ligi Mistrzów. Szkoleniowiec cieszy się zaufaniem Petera Lima, który w ostatnich dniach miał zaoferować przedłużenie umowy trenera o kolejne dwa lata.

Do spotkania Petera Lima z przedstawicielami klubu doszło w Hotelu Balneario Las Arenas, w którym to Singapurczyk zazwyczaj spotyka się z osobami decyzyjnymi w Valencii. Spotkanie, połączone z obiadem trwało ponad trzy godziny, a byli na nim obecni Anil Murthy, Kim Koh, Mateu Alemany oraz Pablo Longoria. Wcześniej jednak Lim rozmawiał z Marcelino w cztery oczy.

Jednym z najważniejszych tematów na jaki dyskutowały wymienione osoby, jest nowa umowa dla Marcelino. Obecny kontrakt trenera Valencii obowiązuje do czerwca 2019 roku. Postawa Los Ches w trwającym sezonie, połączona z niemal pewnym awansem do Ligi Mistrzów sprawiają, że hiszpański szkoleniowiec cieszy się ogromnym zaufaniem Lima. Właściciel Valencii chciałby, aby Marcelino przedłużył umowę o kolejne dwa lata.

W najbliższym czasie dowiemy się jaką decyzję podejmie sam zainteresowany. Trener wydaje się być w komfortowej sytuacji – jego kontrakt jest ważny przez kolejny rok, a na stole posiada konkretną ofertę jego przedłużenia. Decyzja szkoleniowca ma być uzależniona od osoby Petera Lima, a dokładnie od jego zaangażowania w sportowy projekt w przyszłości. Przed podpisaniem nowego kontraktu Marcelino chce poznać stanowisko Lima odnośnie następnych lat i jego ambicji względem klubu.

Wątpliwości trenera Los Ches dotyczą przede wszystkim transferów. Sprzedaż kilku graczy dla uzyskania płynności finansowej klubu może być konieczna, zatem niezbędne będzie sprowadzenie odpowiedniej klasy zmienników. Po awansie do Ligi Mistrzów naturalnym jest, że szkoleniowiec będzie oczekiwał silnego wsparcia ze strony właściciela w sprawie wzmocnień na kolejny sezon.

W przypadku zrealizowania oczekiwań Marcelino gotów jest przedłużyć umowę. Podczas dwóch ostatnich konferencji prasowych trener był bombardowany pytaniami o swoją przyszłość na Mestalla. Przed meczem z Eibar trener zwracał uwagę na krótkoterminowe działanie i przyznał, że jeśli otrzymałby ofertę od klubu, przyjąłby ją. Po niedzielnym spotkaniu dziennikarze kontynuowali temat, zaś Marcelino odparł:

Trener nie może zakładać pozostania w jednym miejscu przez wiele lat, to logiczne. Gdyby zapytano mnie, czy chciałbym zostać w Valencii na wiele lat, powiedziałbym ‘tak’. Znam swój zawód, jestem doświadczony, a my, trenerzy musimy być rozważni. Z jednej strony jest to czego chcesz, z drugiej realia. To nie zależy od ciebie, lecz raczej od wszystkiego innego w futbolu.

Kategoria: Ogólne | Plaza Deportiva | Deporte Valenciano skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE
1. LimaK02.05.2018; 19:05
Marcelino zasłużył na nowy kontrakt.