VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Coquelin: „Marcelino to magik”

Karol Kotlarz, 22.02.2018; 19:03

Wypowiedź pomocnika

Francis Coquelin w ostatnim meczu z Málagą przyczynił się do wygranej Valencii, zdobywając jedną z bramek. Pozyskany z Arsenalu Francuz był gościem konferencji prasowej, na której wypowiadał się m.in. na temat swojego pobytu w nowym klubie, Marcelino i różnic między angielskim a hiszpańskim futbolem.

Minął już ponad miesiąc od kiedy dołączyłeś do Valencii, czy coś cię zaskoczyło?

Czuję się bardzo dobrze, można to zobaczyć na boisku, powitanie było naprawdę świetne i kocham tu być. Piłkarze bardzo mi pomogli i mam nadzieję, że dalej wszystko pójdzie dobrze i będę zadowolony. LaLiga to bardzo dobra liga i jestem zadowolony, że tu trafiłem.

Celem, jaki stawia sobie cała szatnia jest awans do Ligi Mistrzów?

To prawda, mamy to na myśli, jesteśmy na czwartej pozycji w lidze i myślimy o tym, jednak aby zakończyć na tej pozycji rozgrywki musimy walczyć w każdym kolejnym meczu. LaLiga to trudne rozgrywki, w każdym następnym meczu zamierzamy dać z siebie wszystko.

Co sądzisz na temat zbliżającego się meczu z Realem Sociedad?

To będzie trudny mecz, jednak musimy wygrywać spotkania u siebie, na Mestalla, gdzie wspierają nas kibice, więc jestem pewien, że powalczymy o wygraną.

Jakie są różnice w taktyce pomiędzy Marcelino a Arsene Wengerem?

Każdy trener ma swój własny styl. Jestem wdzięczny Wengerowi, że dał mi szansę gry, to bardzo dobry trener, każdy z nich ma swoje pomysły na grę i tu, w Valencii, gramy 4-4-2. Bardzo mi się to podoba.

Czy to prawda, że pytałeś Cazorlę o radę w sprawie przejścia do Valencii?

Tak, to prawda, Cazorla powiedział mi, że nie będę żałował przejścia do Valencii. Liga jest tu bardzo wymagająca i nie żałuję, że tu trafiłem.

Jak się czułeś po zdobyciu bramki, swojej pierwszej dla Valencii, po tak długim czasie?

Zawsze dobrze jest zdobyć bramkę. Minęło sporo czasu od kiedy zdobyłem ostatnią i to pokazuje, jak dobrze sobie tutaj radzę. Bramka padła po dobrym dograniu od Parejo, byłem zadowolony że wyrównałem stan meczu na 1:1 i że pomogłem odwrócić losy spotkania.

Jakie są różnice pomiędzy LaLiga a Premier League?

Co najbardziej mnie trafiło od kiedy tu jestem, to że każdy zespół w LaLiga chce posiadać piłkę, to dostrzegłem przede wszystkim od kiedy tu przybyłem.

Czy jesteś w najlepszej formie w karierze?

Tak, możliwe. Dobrze radzę sobie na boisku, mamy zdrową rywalizację w zespole i mam swoje szanse. Bardzo się cieszę, że trafiłem do Valencii, czuję się tu świetnie.

Który zawodnik zaskoczył cię najbardziej?

Każdy z nich ma swoje mocne strony. Valencia to dobry zespół. Wiedziałem co każdy potrafi, jednak byłem zaskoczony z jakości, jaką mamy w każdym aspekcie gry oraz z ogólnej jakości składu.

Jak Marcelino wyciągnął z ciebie to co najlepsze?

Marcelino to magik, sporo ze mną rozmawia, zawsze wiem co muszę robić i odzyskuję zaufanie.

Czy będziesz w stanie zastąpić Kondogbię?

To nie będzie trudne, pomimo że to świetny zawodnik, jednak mamy podobną charakterystykę.

Czy są różnice w sędziowaniu pomiędzy LaLiga a Premier League?

Nie, LaLiga to świetna liga, a Premier League jest bardziej siłowa, tutaj bardziej stawia się na technikę. Jestem pewien, że to dwie najlepsze ligi świata. Jeśli chodzi o arbitrów, na początku bałem się, że będę często otrzymywał kartki, jednak szanujemy się nawzajem i z tego powodu radzimy sobie dobrze.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE
Nie ma żadnych komentarzy.