VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Kangin Lee świętuje 17. urodziny

Mateusz Nowacki, 19.02.2018; 21:19

Co słychać u Południowokoreańskiego solenizanta?

Obiecujący pomocnik obchodzi dzisiaj 17. urodziny. To dobry moment, by przyjrzeć się jego rozwojowi i przyszłości w pierwszej drużynie Valencii CF.

Kangin Lee to obecnie największa perła z Paterny. Zawodnik rozpoczynał karierę w Valencii od najniższej klasy rozgrywkowej i szturmem zdobywa uznanie na kolejnych szczeblach drużyny z Mestalla. W czerwcu pomocnik dołączył do Juvenil A, gdzie z miejsca stał się wiodącą postacią drużyny. Dobre występy w niższej klasie rozgrywkowej zaowocowały kilkoma powołaniami do Valencii Mestalla – drużyny rezerw Valencii. Zawodnik wystąpił w pięciu spotkaniach, notując na boisku łącznie 97 minut.

Ostatni tydzień dla Kangina był niezwykle intensywny. W piątek pomocnik został zaproszony na trening z pierwszą drużyną „Nietoperzy”. Nie jest to jednak pierwsze tego typu zaproszenie. Marcelino coraz częściej posyła zawodnika na trening z pierwszą drużyną, w nadziei by przyczyniły się one do rozwoju Kangina.

„Kangin to zawodnik, w którym Valencia pokłada duże nadzieje. Jest bardzo młody, czasami trenuje z nami. Postaramy się mu pomóc i będziemy oczekiwać od niego dobrej gry w przyszłości.” – powiedział Marcelino.

W sobotę Lee dostał szansę na grę w Valencii Mestalla. Pojawił się on na boisku w 76. minucie i jawnie przyczynił się do wygranej nad UE Llagosterą. Jego dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Fran Navarro, a mecz zakończył się wynikiem 1:0.

W niedzielę przyszła pora na spotkanie w zespole Juvenil A. Drużyna prowadzona przez Mistę wygrała spotkanie z UCAM Murcia 2:1, a Kangin Lee rozegrał pełne 90 minut.

Kategoria: Ogólne | ElDesmarque skomentuj Skomentuj (9)

KOMENTARZE
1. LimaK19.02.2018; 22:38
W przyszłym sezonie Valencia powinna wypożyczyć go do klubu, w którym będzie miał szansę regularnej gry.
Chyba, że mają zamiar stawiać na niego ale powinien grać jak najwięcej.
2. ThomsonVCF19.02.2018; 23:18
ThomsonVCFLicze że Kangin przebije się szybko do Mestallety, a rok później do poważnej drużyny (jak nie VCF, to wypożyczyć do słabszych drużyn w PD) - w wieku 17 lat wielkie talenty zaczynają grać już w 1 zespołach, a on niewątpliwie wielkim talentem jest, więc dobrze by było żeby nie marnował czasu.
3. Kamelos19.02.2018; 23:35
W tej rundzie wypadałoby żeby był już etatowym grajkiem w Mestellacie, a w przyszłym już przykładem Ferrana wchodzić nawet w PD. A co tam u naszego równie kiedyś wielkiego talentu Frana Villalby?
4. Abec20.02.2018; 00:27
AbecVillalba regularnie gra w Mestallecie. Jak na razie 22 występy i 2 bramki.
5. Fuh20.02.2018; 00:56
FuhA gdzie sie podzial nastepca El Guaje, niesamowity Aaron Niguez? :P
6. asax20.02.2018; 10:24
Mogę się mylić ale z tego co pamiętam:
Aaronowi Niguezowi kariere pokrzyżowała ciężka kontuzja (zerwanie wiązadeł) ale za to jego brat, radzi sobie całkiem nieźle ;) pewnie o nim słyszeliście ;)
7. pedro920.02.2018; 13:11
Władze VCF sondowały w federacji, czy Lee nie ma formalnych przeszkód żeby mógł grać w I. drużynie jeszcze w tym sezonie. To o czymś świadczy.
Za 9 dni swoje urodziny będzie obchodził Ferran Torres - inny młody talent.
Jeśli nadal będą się rozwijali tak szybko i żaden potentat ich nie wykupi, powinni być dużym wzmocnieniem dla VCF.
Oczywiście z tak młodymi piłkarzami nigdy nie wiadomo jak będzie - vide casus Aarona czy Villalby. Mimo załamania jego ciągle krótkiej kariery, tego drugiego jeszcze bym nie skreślał.
Wracając do Lee - poza talentem ma podobno silną osobowość, więc będzie mu łatwiej poradzić sobie w profesjonalnym futbolu.

Kangin, buena suerte en Valencia CF!
8. kOst20.02.2018; 13:37
kOstOn wygląda i brzmi jak bohater z Mortal Kombat. Mam nadzieję że będzie kozakiem : )
9. chiefer20.02.2018; 16:37
chieferA mamy może klauzulę wykupienia Portu? Ten gość może okazać się że strzeli więcej bramek niż nasi napastnicy w tym sezonie ;)